Atrakcje

Co warto zobaczyć w Cieplicach i okolicy?

Uzdrowisko Cieplice

i cieplickie parki

Historia i teraźniejszość Cieplic kręci się wokół wód termalnych. Są tu źródła o najwyższej w Polsce temperaturze dochodzącej do 90 stopni. Leczone są  choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, osteoporoza, choroby nerek i układu moczowego oraz choroby oka.

Kuracjusze mają do dyspozycji dwa duże piękne parki: Park Norweski oraz Park Zdrojowy. Spacery po parkach z widokiem na sudeckie szczyty szczególnie pięknie są wiosną oraz jesienią, gdy robi się kolorowo.

Na terenie Parku Zdrojowego znajduje się kilka ciekawych obiektów, takich jak zabytkowy Pawilon Edward, gdzie obecnie odbywają się potańcówki dla seniorów, Zdrojowy Teatr Animacji wraz z galerią oraz muszla koncertowa, gdzie organizowane są latem koncerty plenerowe. W latach 2010-2012 park został zrewitalizowany - ze ścieżek usunięto asfalt, cały park obsadzono licznymi roślinami i wybudowano 3 fontanny.

Za Parkiem Zdrojowym znajduje się Park Norweski. Ozdobą tego parku jest staw z pięknym kamiennym mostkiem oraz biała altanka. W samym środku znajduje się odnowiony, uroczy domek norweski, w którym niegdyś mieściło się muzeum przyrodnicze, a obecnie można wybrać się na kawę lub zjeść dobry obiad. Tuż obok parku znajdują się wały, z których rozciąga się bajkowy widok na Karkonosze oraz część Gór Izerskich.

Termy Cieplickie

to atrakcja na każdą pogodę

Tuż obok parku zdrojowego mieszczą się w Termy Cieplickie - nowoczesny kompleks basenów, saun i gabinetów zabiegowych. W skład wewnętrznej części kompleksu wchodzą m.in. basen sportowy (z torami pływackimi), rekreacyjny z różnymi atrakcjami (huśtawka wodna, hydromasaże i inne), brodziki dla najmłodszych, a także zjeżdżalnie wewnętrzne.

Park wodny wyposażony został również w wyjątkową atrakcję: dwa baseny termalne, z których można wypłynąć na zewnątrz bez względu na porę roku i temperaturę powietrza.

Dla wymagających Gości, poza pływaniem i zabiegami w strefie SPA, przygotowano również specjalną ofertę zajęć dodatkowych - możliwość korzystania ze strefy treningu funkcjonalnego, kortu do squasha czy sali fitness.

Latem uruchamiany jest basen zewnętrzny z dodatkowymi zjeżdżalniami oraz organizowane są różne imprezy: koncerty, Nocne Pływanie, Noc Filmowa, Picnic Colors i wiele innych.

Aquapark Termy Cieplickie w Jeleniej Górze czynny jest siedem dni w tygodniu od godziny 8:00 do 22:00, strefa SPA jest czynna w godzinach od 9:00 do 22:00, a zabiegi wykonywane są w godzinach od 12:00 do 20:00.

Goście nie muszą płacić za parking. Należy jednak zabrać ze sobą ręcznik, strój basenowy, w tym klapki. Czepki nie są obowiązkowe. Na terenie Term Cieplickich osoby, które nie ukończyły 13 roku życia, mogą przebywać tylko pod opieką dorosłego opiekuna.

 

Karkonosze

Cieplice to idealna baza wypadowa w Karkonosze

Cieplice to idealna baza wypadowa w polskie i czeskie Karkonosze. W okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Zimą łatwo dotrzeć stąd do stoków narciarskich w Karpaczu, Szklarskiej Porębie oraz do ośrodków narciarskich w Czechach.

Do miejsc wartych odwiedzenia można zaliczyć:

 • karkonoskie szczyty: Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Śmielec, Śnieżne Kotły, Szrenica i Śnieżka,
 • wodospady: Szklarki, Kamieńczyka i Podgórnej,
 • świątynię Wang w Karpaczu,
 • zaporę na Łomnicy,
 • schroniska górskie: Samotnia, Szrenica, Strzecha Akademicka, Odrodzenie, Pod Łabskim sczytem, Zamek Chojnik,
 • hutę szkła Julia w Piechowicach,
 • sztolnie w Kowarach,
 • małą Japonię - ogród Siruwia w Przesiece,
 • spływy kajakowe i pontonami raftingowymi po rzece Bóbr
 • parki rozrywki, które funkcjonują w Kowarach, Mysłakowicach, Szklarskiej Porębie i Karpaczu,
 • muzea o różnej tematyce,
 • liczne, przepiękne zamki i pałace usytułowane w Dolinie Pałaców i Ogrodów w kotlinie jeleniogórskiej.

Więcej o atrakcjach regionu przeczytasz na www.karkonosze.pl